Контраст
Шрифт

У Кропивницькому рятувальники провели заняття з питань безпеки для діток з особливими потребами

clock
30.01.2023 16:17

Сьогодні працівники Служби порятунку завітали до Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю у м. Кропивницькому. 

Діти з особливими потребами разом з батьками та вихователями засвоювали знання, як безпечно поводитися у побуті, які серед звичних побутових речей можуть становити небезпеку при  необережному поводженні з ними та що робити, коли раптом натрапили на незнайомий предмет. А щоб така інформація краще засвоювалася, рятувальники запропонували малечі попрактикувалися у запалюванні свічок та ближче познайомитися з вогнегасником. Шляхом нескладного експерименту довели, як звичайні джерела відкритого вогню, такі, як свічки, можуть нести не лише світло і тепло, а й бути вкрай небезпечними. 

Із захопленням малеча розглядала яскраву друковану продукцію від Дитячого фонду ООН (UNICEF), а тим часом фахівці пожежно-рятувальної служби розповідали їм про небезпечні знахідки, навчаючи у такий спосіб питанням мінної безпеки. 

Важливою у спілкуванні з такою особливою категорією слухачів є емоційна складова. Тож, під час заняття психолог Головного управління ДСНС в області вчила малечу ділитися позитивними емоціями через тактильні відчуття, обійми. Адже таким чином ми можемо передати дитині відчуття захищеності, спокою та душевної рівноваги. 

Чудово проявила себе і незамінна арт-терапія. Спільне створення картин із пластиліну дозволило не лише проявити творчість, але й сприяти зближенню учасників заходу. Кудись поділися тривога та невпевненість, а соромливо опущенні на початку оченята засяяли вогником цікавості та на обличчях з’явилися щирі посмішки.

Ось у такій атмосфері, тепла, захищеності та довіри провели урок безпеки кропивницькі рятувальники. 

ГУ ДСНС України у Кіровоградській області

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

Схожі матеріали