Контраст
Шрифт

Психолог ГУ ДСНС України в Кіровоградській області провела заняття з піротехніками

clock
26.01.2023 15:01

Важливою складовою роботи із забезпечення готовності особового складу Служби порятунку до виконання завдань за призначенням є саме психологічна підготовка. Робота піротехнічних підрозділів вимагає від бійців зосередженості, перебування у стані постійної напруги, точності та виваженості рішень. Тож, цілком зрозуміло, що у  таких умовах нервова система людини потребує розвантаження. Для цього психологічною службою Головного управління використовується ряд методик, здатних дієво впливати на поліпшення психоемоційного стану працівників.

Тож, 25 січня вибухотехніки, які повернулися після виконання завдань з розмінування  деокупованих територій, мали змогу попрацювати із психологом, яка за результатами оцінки психоемоційного стану бійців провела з ними заняття із зняття емоційної напруги. Для цього нею була застосована одна з популярних нині та ефективних ар-терапевтичних технік – пластиліновий живопис.

Ця техніка була обрана для саперів не випадково, адже вона демонструє високі результати у роботі не лише з дітьми, а й з дорослими.  Під час створення картин поліпшується діяльність пізнавальних, вольових та емоційних процесів. Створення картин із застосуванням технік пластилінового ліплення сприяє розвитку абстрактного мислення, творчої уяви,  спонукає до сприйняття прекрасного через призму власних емоцій. 

Особливе місце відводиться колористиці. Як відомо, кольорова терапія підсвідомо заспокоює, робить життя більш яскравим, цікавим. Пластиліновий живопис дає змогу відчути впевненість у своїх силах. 

Крім того, під час таких занять доросла людина здатна відключитися від буденності та поринути у безкрайній простір творчості, що дає можливість зняти напругу, створену необхідністю повсякчас діяти в умовах суворих рамок та обмежень.

ГУ ДСНС України у Кіровоградській області   

1x4a0006.JPG

1x4a0009.JPG

1x4a0024.JPG

1x4a0032.JPG

Схожі матеріали