ГоловнаОстанні новини24 Жовтня, 2021р.
 Версія для друку

На Львівщині триває підготовка майбутніх гірських рятувальників

Опубліковано: 24.10.2021, 12:15

Рятувальники майже щодня залучаються до пошуків і порятунку людей, які втрачають орієнтацію у гірській місцевості, відходять від запланованого маршруту або травмуються під час походу. Щоб виконувати свою роботу якісно та оперативно, гірські рятувальники постійно вдосконалюють свою професійну майстерність та відточують навички проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.

Крім того, лави гірських рятувальників постіно поповнюються новими фахівцями, які попередньо здобувають необхідні навички та вміння у єдиному в Україні Навчальному пункті підготовки гірських рятувальників 2 Спеціального центру швидкого реагування ДСНС України, що у Дрогобичі. Навчання кожного курсу гірських рятувальників тривають чотири місяці, упродовж яких курсанти відпрацьовують свою вправність на реальних локаціях: гірських вершинах та ріках, вчаться надавати домедичну допомогу та опановують теоретичний матеріал.

Так, для прикладу, з 19 по 21 жовтня проводилися практичні заняття з майбутніми гірськими рятувальниками, а це 17 чоловік, з модулю «Гірські ріки». Зокрема, здобувачі освіти відпрацювали: види та техніку виконання гребків, техніку руху по гірській річці різними типами плавзасобів з виконанням прийомів подолання водних перешкод; порядок дій у разі перекидання плавзасобу під час сплаву та транспортування потерпілого на катамарані класу С-4; засвоїли правила безпеки під час аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт на гірських річках та при повенях. Після закінчення навчань курсанти мають успішно скласти іспити і лиш тоді зможуть працювати гірськими рятувальниками.

 

изображение_viber_2021-10-22_10-35-44-056.jpgизображение_viber_2021-10-22_10-36-13-034.jpg

У свою чергу, рятувальники звертаються до громадян з проханням бути свідомими та відповідально підходити до планування свого дозвілля у гірській місцевості.

Збираючись у гори хоч з туристичною, хоч з іншою метою:

- обов'язково інформуйте своїх близьких і знайомих про проходження вашого маршруту й очікуваний час повернення з походу;

- уникайте походів поодинці, мінімальна рекомендована кількість учасників туристичної групи складає не менше ніж 3 особи;

- переконайтеся, що ваше екіпірування відповідає вимогам походу;

- майте при собі заряджений телефон;

- візьміть з собою достатню кількість їжі та води, а також необхідний одяг;

- поцікавтеся умовами місцевості і прогнозом погоди;

- обов'язково візьміть з собою перевірені туристичні карти;

- якщо вирушаєте у гори з дітьми, постійно пильнуйте за ними.

Для оперативного надання допомоги постраждалим у горах ДСНС наголошує на важливості реєстрації громадянами своїх мандрівок!

 

Посилання для реєстрації та необхідна інформація

Закарпатська область

 Івано-Франківська область

Львівська область

Чернівецька область

 

Якщо з вами сталася надзвичайна подія, або ви стали свідком такої, – не зволікайте, телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!


   
Останні новини
4 Грудня09:04 ДСНС: головне за тиждень
4 Грудня08:07 Служба порятунку закликає громадян дотримуватися правил безпеки під час походу у гори
4 Грудня08:06 Фахівці Служби порятунку закликають громадян дотримуватися правил безпеки у побуті під час опалювального сезону!
4 Грудня08:06 Психолог ГУ ДСНС у Кіровоградській області провела тренінг для співробітників
4 Грудня08:05 Кропивницькі спортсмени-рятувальники вибороли третє місце у змаганнях з панкратіону
4 Грудня08:05 На засіданні комісії ТЕБ та НС рятувальники доповіли про заходи щодо запобігання загибелі та травмування людей під час пожеж у приватному житловому секторі
4 Грудня08:04 Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні: рятувальники закликають громадян захиститися від хвороби (ІНФОГРАФІКА, ВІДЕО)
4 Грудня08:00 На Кіровоградщині рятувальники проводять інформаційну кампанію «Ми вакциновані!» (ВІДЕО)
3 Грудня14:12 Увага! Попередження про ожеледицю на Кіровоградщині
3 Грудня08:10 Свою роботу розпочав офіційний портал добровільної та місцевої пожежної охорони
3 Грудня07:00 Увага! Попередження про сильний вітер на Кіровоградщині
2 Грудня15:25 У Кропивницькому рятувальники спілкувалися з ліцеїстами на теми безпечної життєдіяльності
2 Грудня12:58 Кропивницький район: рятувальники застерегли жителів села Веселівка від необережного поводження з вогнем
2 Грудня10:25 Реалізація пріоритетного напряму розвитку ДСНС щодо нульової толерантності до корупції
2 Грудня09:48 На Волині розпочались масштабні навчання підрозділів системи МВС у межах спеціальної прикордонної операції «Полісся»
Останні новини