ГоловнаОстанні новини13 Липня, 2020р.
 Версія для друку

Вогнеборці країни щодня здійснюють превентивні заходи задля збереження хлібних масивів

Опубліковано: 13.07.2020, 08:00

У багатьох областях України вже розпочалася зернозбиральна кампанія. Для аграріїв це відповідальний період, водночас, як і для рятувальників. Адже саме зараз, коли надворі затяжна спека і зернові дуже вразливі до можливих загорянь, під загрозою опиняється безпека врожаю: найелементарніше порушення правил пожежної безпеки здатне спричинити безповоротне знищення хлібних масивів.

Так, наприклад, лише протягом доби 9 липня, вогнеборці Миколаївщини 9 разів приборкували пожежі на відкритих територіях області. Зокрема, в с. Зелений Гай Вітовського району горіло поле з пшеницею. Рятувальники не допустили поширення полум’я на більшу частину поля площею 20 га. Причиною займання стало необережне поводження з вогнем.

Того ж дня, у Дніпропетровській області поблизу селища Данилівка Покровського району також горіло поле з пшеницею. Прибувши на місце події, рятувальники встановили, що пожежа виникла на відкритій території та через пориви вітру набула великих масштабів. Вогнеборці оперативно приступили до гасіння пожежі, але, не дивлячись на це, вогонь встиг знищити злаки на площі 2 га.

Аби попередити виникнення подібних ситуацій та запобігти втраті зернових культур і грубих кормів через пожежі, надзвичайники країни щодня здійснюють комплекс превентивних заходів.

Зокрема, 9 липня, у Вінницькій області рятувальники селища Оратів та м. Шаргород здійснили рейдові перевірки забезпечення пожежної безпеки в місцях збирання й зберігання врожаю. Фахівці ДСНС нагадали аграріям основні причини пожеж у сільськогосподарській галузі та наголосили на необхідності дотримання протипожежних правил.

Водночас на Дніпропетровщині співробітники ДСНС з профілактичним рейдом відвідали одне з сільгосппідприємств на території Дніпровського району. Вогнеборці перевірили дотримання протипожежного стану на ланах ранніх зернових культур та у місцях зберігання згідно з вимогами, а також оснащення сільськогосподарської техніки первинними засобами пожежогасіння. Окрім цього, рятувальники провели профілактичні інструктажі з працівниками фермерських господарств.

Раніше, 8 липня, у Запорізькій області рятувальники спільно з представниками Департаменту агропромислового розвитку та захисту довкілля Запорізької ОДА та співробітниками Державної екологічної інспекції здійснили профілактичні рейди місцями збирання врожаю у Василівському районі. Як показав рейд, на переважній більшості полів не в повному обсязі виконуються протипожежні заходи — обкошування та оборювання у місцях прилягання до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів, — тож рятувальники провели інструктажі з аграріями, аби ще раз нагадати про необхідність виконувати всі необхідні заходи задля убезпечення врожаю від вогню.

Важливо, що окрім інформаційно-роз’яснювальної діяльності рятувальниками здійснюються тактичні навчання щодо гасіння умовної пожежі під час збору врожаю, покликані удосконалити навички швидко та вміло реагувати на ймовірні надзвичайні ситуації. Так, 8 липня, рятувальники Волноваського району, що на Донеччині, разом зі співробітниками аграрного підприємства району провели тактичні відпрацювання, під час яких усі учасники навчань показали чіткі та злагоджені дії у ліквідації умовної пожежі.

Шановні громадяни! У період жнив потрібно особливо пильно слідкувати за дотриманням усіх правил протипожежної безпеки, а саме:

 

Відповідальність, виконання та знання правил пожежної безпеки кожним громадянином під час жнивної кампанії допоможе вберегти хліб від вогню!

 

Пам’ятайте, якщо ви побачили загоряння на полях, не зволікайте, одразу телефонуйте до служби порятунку за номером «101».

 


   
Останні новини
3 Серпня15:31 Кіровоградська область: рятувальники продовжують проводити роз’яснювальну роботу серед громадян щодо попередження загибелі на водоймах
3 Серпня11:42 Проведено профілактичне відпрацювання з мешканцями міста Знам'янки
3 Серпня09:58 Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 70 людей та ліквідували 2 тис. 63 пожежі
3 Серпня09:01 Рятувальники здійснюють профілактичні рейди з метою попередити виникнення пожеж в екосистемах країни!
3 Серпня09:00 Кіровоградська область: у день відкриття полювання на пернату дичину рятувальники застерегли людей від необережного поводження з вогнем в екосистемах
2 Серпня08:59 Кіровоградська область: відбулось профілактичне відпрацювання місць відпочинку громадян біля водойм
1 Серпня17:30 Рятувальники Кіровоградщини звертаються до мисливців та відпочивальників з проханням дотримуватись правил безпеки у пожежонебезпечний період
1 Серпня17:26 Кіровоградська область: рятувальники поширили серед громадян застережні листівки та важливі знання щодо важливості дотримання пожежної безпеки у побуті
1 Серпня08:15 В ДСНС відбулось розширене засідання Колегії за підсумками роботи впродовж 6 місяців 2020 року
1 Серпня08:10 Рятувальники ДСНС дбають про безпеку зернозбиральної кампанії
1 Серпня08:00 ДСНС отримала спеціальні аварійно-рятувальні машини середнього типу САРМ-С
1 Серпня07:57 Кропивницький: спортсмени Управління ДСНС в області здобули «срібло» в змаганнях з легкоатлетичного кросу
1 Серпня07:38 У Кропивницькому відбулось засідання оперативного штабу з координації та проведення оздоровчої кампанії 2020 року
31 Липня18:13 В ДСНС відбулось розширене засідання Колегії за підсумками роботи впродовж 6 місяців 2020 року
31 Липня12:41 Кіровоградська область: рятувальники закликають бути обережними та відповідальними під час відпочинку на воді
Останні новини