ГоловнаОстанні новини10 Липня, 2020р.
 Версія для друку

У Кропивницькому відбувся виїзний брифінг на тему: «Безпека відпочинку на водоймах»

Опубліковано: 10.07.2020, 16:32

10 липня помічник начальника Управління ДСНС в області старший лейтенант служби цивільного захисту Оксана Мачак, фахівці прес-служби, водолазно-рятувального відділення, медико-санітарної частини та давні партнери Служби порятунку Кіровоградщини у просвітницькій діяльності – обласний осередок товариства Червоний Хрест України провели для відпочивальників на стихійному пляжі річки Інгул масштабну просвітницьку акцію-брифінг та тему: «Безпека відпочинку на водоймах». Для широкого висвітлення брифінгу у засобах масової інформації рятувальники запросили журналістів.

Звертаючись до присутніх, речниця Управління зазначила, що невтішна статистика загибелі людей на воді має змусити кожного підвищити рівень відповідальності за власне життя та безпеку своїх дітей. З початку 2020 року вже маємо 36 загиблих, серед яких – втрачене життя чотирьох неповнолітніх. Як показує досвід, більшої частини трагічних випадків можна було уникнути, якби люди цінували життя і усвідомлювали, що вода – безжальна стихія, яка не пробачає помилок. Жодна превентивна робота не буде дієвою, якщо громадяни самі не зрозуміють невідворотність розплати за нехтування правилами безпеки на воді.

Кваліфіковані водолази Служби порятунку Кіровоградщини, яким нерідко доводиться виконувати пошукові роботи на воді та вилучали потопельників, продемонстрували присутнім два види спецробіт: порятунок потопаючого та пошук тіла на дні водойми. Імітація пошуково-рятувальних дій перед глядачами має на меті вплинути на підсвідомість громадян на користь активізації інстинкту самозбереження та небажання опинитись на місці тренувального манекена.

Коментуючи дії водолазів, рятувальники наголосили, що варто просто не допускати можливості для нещасного випадку, аніж сподіватись на допомогу. Досить кількох хвилин, аби потонути. Часто людина тоне мовчки, не подаючи явних сигналів, оскільки на крик вже немає повітря в легенях. Тому варто бути уважним не лише до себе, а й до оточуючих.

Медики У ДСНС в області та волонтери «Червоного Хреста» показали та навчили усіх охочих прийомам надання першої допомоги при утопленні. Медики наголосили, що важлива кожна секунда при проведенні реанімаційних заходів! На оснащенні у медиків У ДСНС в області технологічний манекен, який подає відповідні сигнали при правильних чи неправильних діях «реаніматорів», тому усі, хто вчився робити штучне дихання та непрямий масаж серця, самі могли впевнитись у правильності своїх дій.

Також присутнім на березі річки продемонстрували рятувальне спорядження: можна було  приміряти рятувальні жилети, водолазне спорядження та посидіти у човні.

Крім того, рятувальники вкотре нагадали мешканцям області основні правила безпеки на воді, роздали застережні листівки та на останок нагадали, що безпечний перебіг відпочинку залежить, перш за все, від свідомого ставлення самої людини до власного життя, адже вода не пробачає зухвалості та халатності.

 

Прес-служба У ДСНС в області

DSC_3039.JPG

DSC_3054.JPG

DSC_3067.JPG

DSC_3137.JPG

DSC_3190.JPG

DSC_3254.JPG

DSC_3325.JPG

DSC_3371.JPG

DSC_3392.JPG

DSC_3426.JPG

DSC_3448.JPG

DSC_3456.JPG

DSC_3482.JPG

DSC_3511.JPG

DSC_3531.JPG

DSC_3572.JPG

DSC_3607.JPG

DSC_3652.JPG


   
Останні новини
7 Серпня14:49 Рятувальники надають допомогу по здійсненню дезінфекційних заходів на Кіровоградщині
7 Серпня12:21 Кіровоградська область: рятувальники нагадали громадянам правила пожежної безпеки у літній пожежонебезпечний період
7 Серпня10:32 Україна та Італія підпишуть Меморандум про взаємодію служб з надзвичайних ситуацій, – Арсен Аваков
7 Серпня10:30 Арсен Аваков: МВС потребує придбання спеціальних кораблів для рятувальних операцій та гуманітарного розмінування
7 Серпня10:23 Навчальний центр Оперативно – рятувальної служби цивільного захисту святкує 80 років з дня створення
7 Серпня07:21 Увага! Попередження про пожежну небезпеку
6 Серпня12:18 Кіровоградська область: рятувальники навчали громадян безпечному відпочинку на воді
6 Серпня10:14 Кіровоградська область: рятувальники провели спільний з працівниками лісового господарства, поліцією та волонтерами Червоного Хреста рейд у лісовому масиві
5 Серпня16:29 Кіровоградська область: рятувальники наполягають на обережності біля води
5 Серпня15:10 Кіровоградська область: рятувальники навчали, як запобігти пожежам у побуті
5 Серпня11:28 Рятувальники здійснюють регулярні тренування та тактико-спеціальні навчання, підвищуючи свою готовність до ліквідації різноманітних надзвичайних подій
5 Серпня11:25 ДСНС здійснює профілактичні рейди з метою попередити виникнення пожеж в екосистемах країни!
4 Серпня10:16 Новоархангельський район: рятувальники закликали громадян берегти ліс від пожеж
4 Серпня09:55 Від початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 37 тисяч вибухонебезпечних предметів
4 Серпня08:00 Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 70 людей та ліквідували 2 тис. 63 пожежі
Останні новини