Контраст
Шрифт

Навчальний пункт

НАВЧАЛЬНИЙ ПУНКТ АРЗ СП Головного управління ДСНС України у Кіровоградській області

Підготовка фахівців робітничих професій ГУ ДСНС України в Кіровоградській області проходить на навчальному пункті Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС в області. Навчальний пункт створений відповідно до потреб у сфері цивільного захисту держави у 2002 році. Сьогодні навчальний пункт є структурним підрозділом Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Кіровоградській області та є державною постійно діючою навчально-методичною установою єдиної державної системи цивільного захисту та забезпечує здобуття, систематичне оновлення та розширення спеціальних знань та умінь, необхідних керівним кадрам і фахівцям для виконання визначених функцій щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації та здійснення ефективного управління у сфері цивільного захисту.

Рішенням Акредитаційної комісії Міністерства освіти і науки України протокол №118 від 24.07.2015 року навчальному пункту видано ліцензію (стор. 2) на надання освітніх послуг у сфері професійно-технічної освіти за робітничими професіями:

5161 Пожежний–рятувальник;

5169 Рятувальник;

4223 Радіотелефоніст;

8333 Машиніст насосних установок пожежно-рятувального транспортного засобу;

4112 Оператор комп’ютерного набору;

8162 Оператор котельні;

8162 Машиніст (кочегар) котельні.

На підставі рішення Акредитаційної комісії Міністерства освіти і науки України (протокол №124 від 10.04.2017) навчальний пункт АРЗ СП ГУ ДСНС у Кіровоградській області визнано атестованим професійно-технічним навчальним закладом з підготовки робітничих професій терміном на 10 (десять) років за професіями згідно з діючою ліцензією.

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 27.03.2019 № 211-л «Про ліцензування освітньої діяльності» та протоколу засідання Ліцензійної комісії Міністерства освіти і науки України від 27.03.2019 № 128 навчальному пункту АРЗСП видано ліцензію на надання освітніх послуг у сфері професійно-технічної освіти за робітничими професіями:

- Командир відділення оперативно-рятувальної служби цивільного захисту 5169;

- Машиніст автопідіймача (автодрабини) пожежного пересувного 8333.

Навчальний пункт є закладом І-го атестаційного рівня, в якому здійснюється підготовка фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем – «кваліфікований робітник». Навчальний пункт у напрямку професійно-технічного навчання здійснює первинну професійну підготовку,  перепідготовку, підвищення кваліфікації та проводить курси цільового призначення.

Заняття проводяться державною мовою, а також уся навчально-методична документація підготовлена та ведеться державною мовою.

Формування контингенту слухачів здійснюється, виходячи з потреб  ГУ ДСНС України у Кіровоградській області в робітничих кадрах та ліцензійного обсягу прийому на навчання.

Матеріально-технічна база навчального пункту

Для забезпечення підготовки робітничих кадрів АРЗ СП має матеріально-технічну базу, яка розрахована на 190 навчальних місць. Загальна площа приміщень складає 4710,17 кв.м (відомості з ЄДРПОУ від 01.07.2015 № 152). Функціонують кабінети тактико-спеціальної підготовки; загальної підготовки, охорони праці та безпеки життєдіяльності; технічної (спеціальної) підготовки; засобів індивідуального захисту, кабінет комп’ютерних технологій, 3 класи для проведення навчання з питань пожежної безпеки (загальна площа - 383,01 кв.м). Для послуг слухачів - музей історії загону, лекційна зала (296,1 кв.м), власний гуртожиток на 61 місце (загальна площа - 230,44 кв.м), 2 спортивні зали (загальна площа - 260,8 кв.м), бібліотека на 1500 примірників спеціальної та художньої літератури, електронна бібліотека на 300 екземплярів. В навчальному процесі успішно використовуються 4 навчальні дільниці для проведення виробничого навчання, інші допоміжні приміщення, спеціальна техніка та обладнання, стометрова смуга з перешкодами, спортмістечко, психологічна полоса, теплодимокамера з системою нічного спостереження, навчальний полігон, база перезарядки апаратів на стисненому повітрі.

Навчальна площа на одного слухача становить від 2,4 кв.м до 3,3 кв.м. Загін використовує для відпрацювання професійно-практичної підготовки власні виробничі приміщення (площі), а саме: пожежне депо площею 480,8 кв.м, адміністративну будівлю із гаражами загальною площею 735,4 кв.м; приміщення бази газодимозахисної служби площею 221 кв.м, площі, що зайняті стадіоном, психологічною смугою підготовки та ін. Загальна площа – 4710,17 кв.м. Навчальна площа на одного слухача становить від 7,1 кв.м до 23,2 кв.м.

Загін має гуртожиток на 61 ліжкомісце (загальна площа - 230,44 кв.м), з кімнатою для приготування та прийому їжі та санвузлом. Гуртожиток використовується для проживання слухачів. На момент проведення атестаційної експертизи в гуртожитку проживало 30 осіб.Професійно-технічне навчання (перепідготовка, підвищення кваліфікації) здійснюється за рахунок державного замовлення. Санітарно-технічний стан приміщень відповідає державним санітарним нормам, про що свідчить висновок Державної санітарно-епідеміологічної експертизи.Опалення приміщень навчального закладу проводиться від мережі ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА», водопостачання забезпечується від мережі Кіровоградського водоканалу.

Керівництво

Кадровий склад

Установчі документи

Послуги

Професійна (професійно-технічна) освіта

Спеціальна підготовка членів ДПО

Контакти

Фотоальбом

Новини

Протидія булінгу

Вакансії